Calendar
<<  Oktober 2017  >>
MoDiMiDoFrSaSo
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

2017-2018 - Diary Dates

DATE DAY TIME TYPE COMPETITION
OPPONENTS
21-Sep Thu
Braehead opens


21-Sep Thu 5_30 Province Cuthbert Cup
v Duntocher A
21-Sep Thu 7_50 Province Cuthbert Cup
v Ski Club B
25-Sep Mon 8_20 Points


27-Sep Wed 7_50 Dan McFarlane









2-Oct Mon 5_30 Autumn League A v B C v D
5-Oct Thu 5_30 Autumn League E v F A v C
6-Oct Fri 6_00 Province Allan Cup
v Cadder
9-Oct Mon 5_30 Autumn League C v E B v F
11-Oct Wed 7_50 Friendly Braehead Virtual

12-Oct Thu 8_20 Autumn League B v D A v E
13-Oct Fri 7_50 RCCC Rink Champ
v Cadder
16-Oct Mon 5_30 Province Allan Cup
v Ski Club
18-Oct Wed 8_20 Braehead David Duncan
v Cadder 1
20-Oct Fri 8_20 RCCC Rink Champ
v Giffnock
20-Oct Fri 6_00 Autumn League D v F B v C
24-Oct Tue 5_30 Autumn League A v D B v E
28-29 Oct Sat-Sun
RCCC National Superleague








1-Nov Wed 8_20 Autumn League A v F D v E
2-Nov Thu 8_20 Province Allan Cup
v Kelvinside
6-Nov Mon 5_30 Autumn League C v F A v B
8-Nov Wed 8_20 Braehead David Duncan
v Braehead Rockers
10-Nov Fri 7_50 RCCC Rink Champ
v Kelvinside
14-Nov Tue 5_30 Autumn League C v D E v F
15-Nov Wed 8_20 Braehead David Duncan
v Giffnock
17-Nov Fri 7_50 Province Allan Cup
v Duntocher
17-Nov Fri 8_20 Autumn League A v C B v D
21-Nov Tue 5_30 Autumn League A v E B v F
23-Nov Thu 5_30 Autumn League D v E C v F
29-Nov Wed 8_20 Autumn League C v E D v F
30-Nov Thu 8_20 Province Allan Cup
v Glasgow Ac







1-Dec Fri 7_50 RCCC Rink Champ
v Cathcart Castle
4-Dec Mon 8_20 Province Allan Cup
Semi-final
6-Dec Wed 8_20 Copeland Cup Dv F B v C
11-Dec Mon 5_30 Copeland Cup D/F v A B/C v E
13-Dec Wed 8_20 Braehead David Duncan
v Bearsden
15-Dec Fri 7_50 Copeland Cup Final

19-Dec Tue 8_20 Autumn League B v C A v D
20-Dec Wed 8_20 Province Allan Cup
Final
21-Dec Thu 7_50 Autumn League B v E A v F







2-Jan Tue 7_50 Braehead David Duncan
v Helensburgh 2
2-Jan Tue 6_00 Spring League A v B C v D
5-Jan Fri 7_50 Spring League E v F A v C
10-Jan Wed 7_50 Spring League B v D A v E
12-Jan Fri 7_50 Friendly Penicuik

16-Jan Tue 5_30 Spring League C v E B v F
22-Jan Mon 8_20 Spring League D v F B v C
23-Jan Tue 5_30 Friendly Bank of Scotland

25-Jan Thu 8_20 Spring League A v D B v E
29-Jan Mon 5_30 Spring League A v F D v E
31-Jan Wed 6_00/8_20 Braehead David Duncan
Semi-final







1-Feb Thu 8_20 Spring League C v F A v B
5-Feb Mon 5_30 Spring League C v D E v F
6-Feb Tue 8_20 Province Allan Medal
v Ski Club or Cadder
7-Feb Wed 6_00 Friendly Kelvinside

13-Feb Tue 8_20 Province Allan Medal
Semi-final
13-Feb Tue 8_20 Spring League A v E B v F
14-Feb Wed 8_20 Braehead David Duncan
Final
16-Feb Fri 6_00 Friendly Bearsden

16-Feb Fri 5_30 Spring League A v C B v D
20-Feb Tue 7_50 Province Allan Medal
Final
21-Feb Wed 8_20 Medal A v D B v C
26-Feb Mon 8_20 Spring League B v E A v F
28-Feb Wed 8_20 Medal A/D v F B/C v E







2-Mar Fri 5_30 Province Kirkwood Cup
v Braehead Rockers
2-Mar Fri 8_20 Province Kirkwood Cup
v Glasgow Ac
6-Mar Tue 5_30 Spring League C v E D v F
9-Mar Fri 6_00 Spring League B v C A v D
12-Mar Mon 5_30 Spring League D v E C v F
15-Mar Thu 5_30 Medal Final

21-Mar Wed 8_20 Pairs


23-Mar Fri 5_30 Bell


29-Mar Thu 6_00 Province Fraser Pairs

30-Mar Fri 5_30 Province Fraser Pairs
Semi-final & Final
TBC

Friendly Ski Club

TBC

RCCC Waldie-Griffith

TBC

Province Clive Thomson

1-Apr Sun
Braehead closes